použijte bookmarklet a zaregistrujte se

Postavili jsme sociální sítě na hlavu.

Díky Talkinu můžete sdílet webový obsah a diskutovat nad ním se všemi kompatibilními lidmi, které ani nemusíte znát, nejen tedy se svými přáteli nebo lidmi se stejnými zájmy. Tuto cílovou skupinu určuje naše metoda "Community guided filtering"

Díky tomuto přístupu můžete sdílet, komentovat a poté diskutovat vše, co objevíte na webu, aniž byste narazili na člověka, jehož příspěvky vám budou vadit.

Pokud objevíte zajímavou stránku, o které chcete dát vědět nebo budete chtít diskutovat nad článkem, klikněte na bookmarklet, který jste si dříve stáhli do řádku záložek vašeho prohlížeče. Přímo nad danou stránkou se otevře okno pro zadání příspěvku, který se potom automaticky publikuje ve feedu příspěvků všech kompatibilních uživatelů, nesdílíte tedy pouze s vašimi followery nebo přáteli.

Vaše cílová skupina není definována jedním společným tématem, zájmovou skupinou nebo skupinou přátel. V Talkinu záleží na tom, jak se v síti chováte, jak kvalitní obsah sdílíte a jaká je úroveň vaší diskuze. Stejným způsobem je vybírán i obsah a komentáře, které můžete číst ve feedu příspěvků pod vašim účtem.

Talkino bookmarklet imageKlikněte na bookmerklet (který jste si před tím uložili do řádku záložek ve vašem prohlížeči) v okamžiku kdy čtete stránku, kterou chcete komentovat nebo sdílet s ostatními

Talkino discussion-box imagePoté se přímo nad danou stránkou otevře okno pro zadání vašeho příspěvku. Může to být například doporučení webové aplikace, služby nebo příspěvek do diskuze ke konkrétnímu článku. Prostě cokoli, týkající se dané stránky, s čím se chcete podělit nebo dále to diskutovat s kompatibilními lidmi.

discussion on Talkino server imageVšechny vaše příspěvky se automaticky publikují ve feedu příspěvků všech lidí, který náš systém určí jako kompatibilní s vámi – tedy lidí, pro které jsou vaše příspěvky užitečné a neotravují je, a naopak.

Náš systém určí, jaké příspěvky s kým jsou sdíleny. Je jasné, že nebudete sdílet fotku vašeho nového psa, ale spíše věci, které osloví širší skupinu lidí, které ani nemusíte znát.

Talkino myslí i na to, že byste chtěli sami publikovat a diskutovat obsah, který není spojen s nějakou konkrétní webovou stránkou. Podobně jako u jiných sociálních sítí, můžete sdílet jakoukoliv zprávu nebo diskutovat libovolné téma. V případe Talkina to provedete tak, že založíte novou diskuzi, nezávislou na žádné konkrétní webové stránce.

Community guided filtering

V Talkinu lidé nehodnotí jednotlivé příspěvky, ale sebe navzájem. Máte tři tradiční možnosti hodnocení. Můžete uživatele hodnotit pozitivně, negativně (tedy přidat nebo ubrat body) nebo je ponechat bez hodnocení.

ranking examples image

Nicméně vše ostatní již funguje jinak, než jste zvyklí z jiných sociálních sítí nebo diskuzních platforem:
Uživatele nevybíráte (nehodnotíte) podle toho, zda jsou vaši přátelé nebo patří do nějaké zájmové skupiny, ale podle toho, zda jejich příspěvky vám něco přinášejí a neotravují vás, podle toho jaké je úroveň diskuze s těmito lidmi a jak se chovají.
Pokud se vám příspěvky uživatele líbí, dejte mu pozitivní hodnocení – klikněte na ikonku plus. Tento uživatel se stane vaší Autoritou.

user-relations image

Pokud vaše Autority hodnotí další uživatele, získávají tito další uživatelé pozitivní nebo negativní známku na základě průměru vypočteného z hodnocení vašimi Autoritami. Každý uživatel tak může mít, z pohledu ostatních uživatelů, jiné hodnocení – pozitivní nebo negativní. Výhodou je, že takto označené uživatele můžete využít při filtraci příspěvků, aniž byste se s nimi dříve setkali.

Na druhou stranu, pokud se vám příspěvky uživatele nelíbí, dejte mu negativní hodnocení (ikonka minus). S příspěvky takového uživatele se již nemusíte potkat (záleží na nastavení vašeho filtru) a navíc snížíte jeho hodnocení pro uživatele, kteří vám dali pozitivní hodnocení, tedy pro lidi, jejichž jste Autoritou (vaši followeři). Stejně tak, pokud dáte někomu pozitivní hodnocení, nejen, že se stane vaší Autoritou, ale současně mu zvýšíte hodnocení pro vaše followery.

Třetí možnost je nechat uživatele bez hodnocení a při filtraci využít hodnocení vašimi Autoritami. Lidé, kteří získali průměrné pozitivní hodnocení od vašich Autorit, jsou označení zeleným kolečkem, v opačném případě červeným.

guides decision image

Díky tomuto systému hodnocení můžete využít filtr, který je použit jak v diskuzním okně přímo nad diskutovanou stránkou, tak v prostředí Talkina, pod vašim účtem (feed příspěvků, trendové diskuze a weby, aktivní lidé apod.). Filtr má pět úrovní viz tabulka níže. Základní nastavení je úroveň 2, ale můžete kdykoliv podle okolností nastavení upravit.

filtering table image

Diskutujte nezávisle nad jakoukoliv stránkou

Konečně řešení pro pohodlné diskutování nad online články a weby, aniž by vás otravovaly hloupé příspěvky nekompatibilních lidí (ne nezbytně lidí s opačným názorem). Pokud kliknete na Talkino bookmarklet uložený v řádku záložek vašeho prohlížeče během prohlížení konkrétní stránky, otevře se přímo nad ní diskuzní prostředí, nehledě na tom, jaká diskuzní platforma je na dané stránce použita.

Můžete tak diskutovat nezávisle nad jakoukoliv stránkou nebo článkem, s jedním účtem a v jednom prostředí. Navíc díky „Community guided filtering“ bez otravných příspěvků nekompatibilních lidí. Nad každou stránkou tak může probíhat několik na sobě nezávislých diskuzí a v každé bude prostředí s jinou úrovní diskuze, tak aby byli nakonec všichni diskutující spokojení. Trollové si budou diskutovat jen se sobě podobnými ☺.

Následující videoukázka je v Angličtině.

video tutorial

Je to hra – získej prestiž a zásah

Talkino je svým způsobem hra, ve které se vše točí kolem toho, jak kvalitní obsah sdílíte, jaký je styl vašich komentářů a vůbec jak se v síti chováte. Čím lépe jednáte, tím více lidí vás bude pozitivně hodnotit – stanete se Autoritou pro více uživatelů a tím více uživatelů bude odebírat a sledovat vaše příspěvky.

V administrační části, v sekci Moji lidé, má každý uživatel přehled o dalších lidech, které nějak hodnotil nebo je hodnotili jeho Autority – místo pro získání přehledu o vaší komunitě.

administration people image

Aby vám Talkino přineslo co největší užitek, sdílejte opravdu zajímavý obsah, pište příspěvky, které mají smysl a hlavně hodnoťte ostatní, ať si vytvoříte příjemné diskuzní prostředí jak pro vás, tak i pro vaše followery – pro lidi jimž jste Autoritou.

Nezapomeňte pozvat své přátele nebo své známe diskutéry z oblíbených webů do Talkina pomocí formuláře, který je k dispozici po zalogovaní. Pro vámi pozvané uživatele se po jejich registraci automaticky stáváte jejich Autoritou.